Ljubav i snovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i snovi

Kućica od snova
 
PrijemGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» Zauvek Tvoj Len
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimePet Feb 26, 2021 10:54 pm od Ghost

» Hepy new year
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimePet Jan 01, 2021 5:47 pm od Ghost

» Nasa prica
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeUto Avg 25, 2020 10:37 am od Ghost

» Mudrosti.....
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimePet Jul 24, 2020 12:55 pm od Ghost

» Poezija poznatih
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeSub Jun 06, 2020 11:15 am od Ghost

» Pisano ljubavlju
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeSub Jul 13, 2019 5:21 pm od Ghost

» Kako se osećam danas
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm od Ghost

» Ljubav u slici
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimePon Jun 17, 2019 5:21 pm od Ghost

» Ljubavna pisma
Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm od Ghost

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
KalendarKalendar
Affiliates
free forum


 

 Ovo smo mi, Ves i Len

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:20 pm

Secas li se Len naseg prvog plesa i emocija koje su tada pocele da se bude,
svaki pogled govorio je vise od sata pricanja, svaki osmeh imao je snagu dogovora, svaki gest je znaco mnogo. I kad bi se osmehnuo, sunce bi zasjalo. Kad bi mi pruzio ruku, srce bi stalo. Kad bismo sedeli blizu, tela su se sama trazila, magnetski, nastojala da premoste razmak izmedju nas. Jednostavno je bilo zavoleti te. Lako je bilo uzivati u tebi. Posle smo zaspali u zagrljaju… tonula sam u san slusajuci tvoja saputanja… i probudila se pored tebe… tvoje okice su prvo sto ugledah…a tvoj poljubac vredeo je hiljadu rijeci za dobro jutro!…Znas…ne znam sta mi je bilo najbolje..mozda i to sto pred tobom sva moja nesavrsenstva postaju savresnstva…i time sam ja bila sigurnija i smirenija…ili to što smo jednostavno napokon pronasli vremena samo za nas… stvorili smo jedan mali svijet u kojem smo samo ti i ja i niko vise…Osjecala sam se na trenutke kao sramezljiva devojcica,ali toliko zaigrana i zeljna tvojih dodira i poljubaca..i svaki tvoj pogled sam htela zalediti u tim trenucima… Pred tobom sam jednostavno onakva kakva sam…i svida mi se sto pored tebe mogu biti takva.
Tesko je shvatiti da to ne može trajati vecno, da ima jacih sila od nas, da u igri zivota neko drugi deli karte sa rokom trajanja. Nisam to nikad shvatila, ali morala sam prihvatiti. Ti si moj andjeo, i ja to znam. Zato uvek budi moj andjeo, milo moje. Nekad, negde…tamo cemo se, nadam se, jednom ponovo sresti.

I opet razmisljam o recima koje je izgovorio Orison Swett Marden“ Najveća stvar, koju čovek u ovom svetu može napraviti, je izvući najviše iz onoga što mu je dato. Samo je to uspeh, i ništa drugo.“

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:21 pm

Draga moja Ves

Dobar dan...struja je dosla tek popodne.....a i ja iz grada....tek sada. Razmisljao sam da ti odgovorim pesmom ...ali necu… zamisljam kako si sedela na podu dok sam spavao .......i zamisljam sta bi bilo da si me probudila tim poljupcem... unatoč ne izgovorenim riječima, unatoč tišini medju nama, "ONO" što nosimo u sebi je - još uvijek ljubav. Dobro jutro mila....Kao i uvek prelepo... Toliko sam se navikao na tvoje jutarnje pesmice....postala si mi navika... znam da me cekas ti ponovo sa najlepsim recima koje se polako zavlace u srce i nekako mi to puni baterije.
Mi smo dva deteta probudjena u telima sredovecnih ljudi ...otrgnuti od snova...nema dana da ne pomislim na tebe,a o cemu mastam ......o tome ti nebih govorio .......nedostaje mi onaj poljubac sto sam ga zamisljao gledajuci u tvoje usne...bojeci se da ces primetiti....i to sto kazes da me nikad nisi imala.....imala si me vise nego sto mislis,i ja sam imao tebe i nemozes me izgubiti ...duh i dusa se uvek nadju . I nemoj prestati da sanjas....kad prestanes da sanjas tek onda ces poceti polako da umires, moja Ves.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:21 pm

Slusaj ti, Len...ako mislis da mi nedostajes i da te trazim u svakom prolazniku i svakom stihu, varas se...situacija je mnogo gora...nalazim te uvek ususkanog u svojoj dusi.

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:22 pm

Ovo je moja zamisljena prica

- Uh, što je luda ova košava! - reče Ves ulazeći u Lenovu kolibu. - Duva
sto godina, nikako da prestane!
Len je sedeo pored kamina u kome se tek razgorevala vatra, pio caj i
zamišljeno gledao kroz zapadni prozor kako Sunce silazi pravo u šumarak
poviše jaruge zvane Suvarija.
- Zdravo, leptiriću! - reče Len ne okrećući se.
Ves mu priđe s leđa, zagrli ga i nasloni glavu na njegovo rame. On je
poljubi u obraz puneći joj kosu mirisom poljskih trava. Zatim nastavi da gleda kroz prozor.
Bila je to njihova koliba. Brvnara iz snova..sa sumom iza, a proplankom ispred, ponekad vole da sede na tremu ispred I gledaju kosutu i
njeno Lane kako pasu na proplanku…a cvrkut ptica im je najlepsa pesma, mada Len..ponekada ume jako lepo da zapeva..toliko lepo da i ptice ponekad prestanu pojati ne bi li ga cule.
- Je l' to gledaš da li će Sunce da zapali šumu? Sad u njoj ima puno suvog lišća - nestašno se našali ona.
- Đavole mali! - reče Len i pomilova je po kosi. - Ne, nisam zapravo ništa
gledao. Mislio sam o nečem sasvim drugom.
- A o čemu si to razmišljao? - upita Ves pristavljajuci loncic
da Lenu i sebi skuva čaj od mešavine lekovitih i mirišljavih trava koje je Len skupljao tokom leta. Obožavala je da mu kuva čaj iako je on najradije to sam činio govoreći kako niko ne ume da skuva čaj onakav kakav on voli. Ali, tvrdoglava Ves je naučila da kuva baš takav čaj - znala je koliko čaja, koliko vode i koliko vremena treba da stoji, tako da je Len sada tvrdio da ona kuva najbolji čaj na svetu.
- Treba da napišem priču, a ništa mi ne pada na pamet - odgovori Len na
njeno pitanje. - Dala si mi naslov San, a ti u poslednje vreme sanjaš sve neke ružne snove - vampire, karakondžule, vestice i ostala čudovišta. Kako onda da napišem lepu priču?
- Ja baš to obožavam - reče ona. - Gledam na televiziji takve filmove volim da citam avanturisticke knjige.. I posle ih sanjam, samo što sam i ja u njima... Znaš kad sam sanjala kako smo ti i ja pobedili ona čudovišta koja su...
- Znam! - prekide je Len nestrpljivo. - Daj taj čaj i ćuti malo, molim te!
Šta mu je? - začudi se Ves u sebi, ali ništa nije rekla. Ume ona i da ćuti
kad treba, iako nije znala zašto se sada Len ljuti. Stavila je šolje na stočić i donela livadski med.
Len uze kašičicu meda. Stavio je u čaj i mešao da se rastvori. Zatim pogleda Ves sa puno neznosti i ljubavi.
- Izvini, leptiriću, što sam bio naprasit - reče. - Ljuti me što dozvoljavaš da ti glavu pune nekim tuđim snovima. Trebalo bi malo manje da gledaš televiziju i da manje sanjaš svoje snove. Samo tako ćeš biti ono što stvarno jesi.
Len nije voleo filmove sa scenama nasilja, strave i užasa. Ponekad je gledao one u kojima preovlađuju ljubav, nežnost, radost i smeh, ali nikada nije bio strastveni gledalac, da misli samo na filmove. Naravno, televizija radi svoj posao, ali svaki televizor ima dugme kojim se isključuje.
- Pa šta da radim kad obožavam avanture - pravdala se Ves
Len se nakostreši iako se to na njemu nije primećivalo.
- Obožavaš? - reče. - Pa dobro, leptiriću, dobićeš priču kakvu obožavaš.
Čaj je još uvek bio vreo, ali ga je Len srkao tako žestoko da ga je popio za tili čas.
Ves se osećala neprijatno, a nije znala zbog čega.
- Uzela je drveno korito, pocela da prosejava brasno, i da mesi hleb za Lena i nju…mesila ga je onako otresito, zamisljajuci da pomalo davi tog njenog Lena koji je uvek iz snova vrati u stvarnost…a ona je toliko volela da masta i sanja..
Samo nemoj posle da kukaš, nastavljao je Len neku svoju misao.
Len je pisao… a kroz kucu se sirio miris vruceg hleba…
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:22 pm

U smiraj dana, put ka snovima. I to je lepo, uvek se stvorim na nekim ranijim mestima, u ranijim vremenima, moji dragi su tu, priznajem, malo sam nestrpljiva, znam da me cekaju u nedosanjanim daljinama, ali eto... Kada su bili mili i dragi i jos uvek dobrota njihova tinja svuda oko mene...
Molitvu saljem k'o poljubac s dlana daleko od sivila, daleko od ljudi, kad pređe granicu novoga dana, sa osmehom neznim, da se probudi…moj Len. Mislim da je Bog svakom dao da ponese onoliko koliko može... a ...ja te nosim....tamo...gde ne smem ti reci....i nosim...ponosno.... Ljubim te...i oprosti na izgovorenim recima...onim...koje su nam...zabranjenje...zbog potrosnje...ali nekad...ponekad..ovako...cu ti ih reci...a moje oci....ce ti pricati...dok budu gledale tvoje....od zvezdica...stvorene...
.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:27 pm

U kutku srca gde najvise zaboli pronadjem te u trenutku sete... Nesto ti napisem... Nesto precutim... Kad niko ne vidi... Ispratim te suzom i tako zavaram besanu noc...
Ovo smo mi, Ves i Len 47a91fc08ab438ccc68238b
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:29 pm

I tako, opet se budim nocu bez ikakvog razloga I jednostavno osetim…neizmernu ljubav u sebi. Volim te …bez ikakvog razloga, volim te…bez moralnih pritisaka, bez uslova,bez presedana,bez zadrski…I bez icijeg znanja…
Jednostavno se probudim…i uzivam u par trenutaka u kojima ne moram da krijem pogled, ne moram da pazim sta cu reci ili kako cu reagovati…vec se prepustim toj emociji za koju mnogi nikad nisu ni culi,i
to je skriveno od tebe. Uzivam u secanju na one kisne noci, i one snezne…pa i onih vrelih letnjih noci i mirisa, prepustim se uspomenama na trenutke koje sam, da li zbog zrelosti, jedinstvenosti…izdvojila …kao jednu posebnu..ljubav…posebnu. Smesno izgleda ako napisem…da sam sa tobom dotakla zvezdu…ili da sam letela kosmosom…jer poistovetila sam blagost tvog osmeha, svakog dodira, pogleda, kojim si mi dusu isceljivao i menjao…prisvajao je…samo za sebe, jer ti si dotakao moju dusu sustinom. Jednostavno…sedimo pored reke dok svice I ljubimo se..a zajedno imamo oko 90 godina…ali koga je briga, jer ti ucinis onu magiju kojom izvuces iz mene sve ono najbolje. Oh…uzasno sam vezana za tebe…svim vezama koje mogu postojati u jednom coveku. Ne znam lagati, ne umem ni precutati. Dovoljno je da me pogledas tim tvojim bistrim zelenim ocima…i ja pokleknem, nemocno savijem vrat u stranu i osecam kako mi oci poprimaju pogled deteta koje je uhvaceno u kradji kocke secera. I tako…budim se, posaljem ti poruku mislima…I opet se ususkam natrag u svoje slatke misli…kao glavu kad ti naslonim na rame… A onda se zapitam…da li su zelje ostvarene…ako se ostvare a …da to niko ne zna, sem mene?

Za Lena...od njegove Ves.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:34 pm

Hej Len.. znas li mili, upravo nesto razmisljam, skoro smo pricali o vozovima koji su nam nepovratno otisli… Zato,kad pomislis da ti je voz otisao, sakrij pod pazuh smotuljak moga duha.Bice mi lakse da sve zaboravim..ako znam da me se secas. Biće mi lakse ako znam,da smo skuplje placeni tamo gde smo se besplatno delili, nego gde smo se pogadjali i prodavali. Nemoj nikada ni pomisliti da se nas dvoje nismo poznavali, da nismo jedno drugo u dusu znali…znali smo se…i pre nego sto smo se upoznali. Hocu nocas…da podelimo ovu moju krisku sna…i onog naseg cutanja…da je polako sazvacemo …svako nad svojim krilom…malo halapljivo i gladno…kao…secam se, kad sam bila mala…nista mi sladje nije bilo…nego ta kriska hleba namazana mascu i posuta alevom paprikom. Da…tako cemo i mi nocas. Hej Len...samo pazi da ti ne ispadne na onu...namazanu stranu....eh...
Kako da nazovem….sve ovo…ovo je cekaonica …izmedju..ljubavi…I ljubavi..ili izmedju sna…I sna… ili izmedju jave…I jave. Ma dobro…mastam, pusti me..evo, presedecu ovde jos koji nestrpljiv sat…a onda odoh…da se ukrucam u onaj voz…znas onaj…sto me vodi na putovanja….kobajagi..iznenadno.


Tvoja Ves


Ovo smo mi, Ves i Len Conceptualphotographysp
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:35 pm

Uvek pocinjem sa ...
KAD ga sve volim...sta da kazem...kad,
on je jedna divna dusa...iz koje izviru zraci sunca i toplote...i greju moje srce...on je kao brza bistra recica...koja svom silinom svojih brzaka...rusi sve moje barijere...i uliva mi se u krvotok...on je vazduh koji disem...eto..Takav je ...eto Len...i gotovo
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:35 pm

Dragi moj Len...

Samo jedna rec, je bila dovoljna, da shvatim sta je u tvojim mislima..ali na klik…ona nestane zajedno sa osmehom….ka tvojim ocima i izgubi se u njihovim dubinama.Na trenutak si zazmurio…i uhvatio je za coskic...kao zvezdu padalicu…i…sjaj se njen ponovo pojavi, kao i osmeh na tvojim usnama, kao ljubav u tvojim recima…i tako…sve u krug, od mene ka tebi…od tebe ka meni..kruzi ono sto zaustaviti se ne moze…noseci sjajnu nit koja nas sve vise vezuje i spaja nase misli, nasu taznju, nase zelje. I tako…jedna rec pociva u nama…i uzvrpolji se ponekad…kazujuci sve sama..kazujuci se svima, a posebno onima sto ljubav poznaju…kao mi.

Iako sam daleko...jako sam ti blizu, blize...jos blize...ma kuckam u tvojim grudima...Len...

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:36 pm

Tiho, polako...koracas kroz moje snove,pravis nemir koji niko nikad nije uspeo da napravi. Ceznja, strah od vec vidjenog, i impulsi koji pucaju...
Lagala bih kada bih rekla da mi krv kljuca kada si pored mene, krv ne kljuca-ona gori...

Kazu da onaj ko ne reskira, taj ne dobija, a ja, ja sam neko ko zivi od rizika, pulsirajuceg adrenalina i ljubavi.
Volela bih da mogu da se pretvorim u vazduh koji dises jer bih ti tada bila najbliza, vazduh koji se uvija oko svakog dela tvoga tela, tvoje duse, tvog srca...Volela bih da mogu samo jednom,ili mozda vise puta, da ti kazem da...hmm, ne mogu ne smem ni da se usudim da izgovorim to-NE SMEM.
Ovo nije izjava neke ljubavi, ona ne sme da postoji, to ne sme da se ostvari. Svaka pomisao na tebe, na tvoje pokreta, na misli, one najdublje i reci neizgovorene ubrzavaju mi ritam srca koji mi baca mrezu na pamet i razum. Ne, nisam se upecala na tvoju pojavu samo...osecam potrebu da budem blizu tebe u svakoj sekundi. Zelim te pored sebe, jer uzivam u svemu sto je vezano za tvoje ime..
Ti...moja pojavo tajna i slatka, nauhvatljiva i tiha...dozvoli mi da budem pored tebe...dozvoli mi da ti pokazem da postajes moj omiljeni lik iz crtaca koji me vodi u najdublju fantaziju mog uma. U mojoj glavi postoji jedan svet, jedno vreme koje stoji u mestu, jedna zelja koja raste sve vise i vise, jedni snovi koji cekaju da se ostvare. Postoji svet u kom je dozvoljeno prisustvo samo dvoje ljudi... TI i JA...Hmm....imas sve sto coveka moze da ispuni celim bicem.Znas, ponekad ti zavidim na tome...ali postoji i ona pesma...Pazi kome zavidis...pa se trgnem ...kad je cujem.Znam...znam...ja sam neko kome je zivot sacinjen od snova, ne trazim nista, ne ocekujem nista...ali zelim..zelim i da sam pored tebe..bar malo..Tvoj pogled koji stalno pravi zagonetke, osmeh koji peva bez da ti se usne pokrenu...pokret, predstavljaju deo onoga sto me ispunjava...tvoje misli...masta...sala..osmeh....Ti ...Len...Ti...

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:37 pm

U toploj prostoriji, stajali su naslonjeni na zid..glavama pognutih…dodirujuci se.
On je bio Taj, a ona je bila Ta.
Rekli bi ljudi, sve je onda na svom mestu.
Ali, sta znaju ljudi…lud je ovo svet.
“Ja tebe volim”, nasmesila se nezno ga pritom gledajuci u oci I usne..
“I ja tebe volim”. Ali eto..odgovorio je zamisljeno…gledajuci negde iza njenih ledja.
“Postoje i neke stvari koje su jace od nas”. Osetila mu se gorcina u glasu.
“Postoje takve stvari. Znam da postoje. Nismo dovoljni…samo Ti I Ja”..odgovorila je Ves.
“Ali mi…nikada se nismo uklapali u prihvacene norme I okvire drustva, zar ne Len”.
Mi sto ti koji krojimo nas svet. I onakav je kakvim ga mi zelimo videti.
“Mi imamo svoj svet”. Tiho joj prosaputa Len na uvo…
Jer sta je zivot, nego ono sto sami zelimo i napravimo. Nije realna slika.
Sami stvaramo realnost I imaginaciju.
Ves ga je zbog takvih reci, jos vise volela. A on..
“Toliko je nedovrsenog medju nama…Znas mila da moram ici..”
“Optimizam je jedino sto nas moze spasti. Jer realno zivimo u takvoj situaciji koja ni malo
nije optimisticna..razumes me sta ti govorim?”.
Naravno da je razumela…naravno…
Lud je ovo svet… I ja znam da ima pravo.
Len je…uvek u pravu…

Jer..ko se moze pohvaliti da ima ovo sto imam ja? Niko
To sam i mislila…
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:39 pm

Trazim se....i gle cuda, nadjoh se u tvom srcu, da otkucaj budem...mili moj Len.

Tvoja Ves


Ovo smo mi, Ves i Len Woman3ts5ov5
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:39 pm

Za mene ljubav ima boju, ukus I miris. Ne vidim je, ali je osecam. Osecam je kao svilenu esarpu kako me obmotava I veze mi oci nezno da nikoga vise oko sebe ne vidim osim tebe, cije mi ruke vezuju cvor na potiljku..Osecam je na jeziku kako mi se lagano poigrava sa ukusom I gorko pretvara u slatko,
slano u medno…I ljuto u osvezavajuce kiselkasto. Osecam je pod kozom gde se siri kao toplota..Ljubav leci. Ubrzava mi puls,a smiruje disanje I poigrava se kontradiktornoscu svega onoga sto se do juce njihalo u savrsenoj harmoniji usamljenosti.Osecaj pripadanja tvojim rukama na cijim dlanovima postoji linija po kojoj bosa krenem u dugu setnju…da…tvoja linija zivota.Ta ljubav…daje mi sjaj za kojim zvezde zude I obasjava mi lice…I nijedna lampa ne sija tako snazno I takvim sjajem, kao kad se zagleda u unutrasnju ljudsku lepotu…u tebe mili Len. Udaljim se na trenutak, i sakrijem se u jedinom sigurnom sklonistu od svega I sveta-u tvom zagrljaju. Taj trenutak kada me gledas..bez ikakvog divljenja ali sa velikom zeljom da zapamtis svaki pokret usana..koje su tvojim izazvane,svaki pokret ruku koje se sklapaju oko tvoga tela,svaki trenutak koji ispuni srce…Onda zatvorim oci I osecam pogled, udisem ljubavi I tonem duboko.Izgubim se izmedju dva poljupca..izmedju dva tvoja dlana..izmedju ponoci I zore..izmedju ovih redova. Cesto…uhvatim taj trenutak I jako ga pripijem uz sebe…da mi zauvek mirise na kozi…taj osecaj ljubavi koji ne bledi…mili moj Len.

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:40 pm

Cutanje. Nas dvoje cesto razgovaramo cutanjem. Cutanjem sam ti zelela reci sve jos nereceno I nedoreceno, jer recima nisam umela iskazati osecanja koja su u meni vitlala, I koja jos vitlaju. Zubor tisine u nasoj sobi prenosio je nase misli nevidljivim putanjama, jer smo jedno u duhu. Secas se…I svadjali smo se cutanjem. Cutanjem bih ti rekla da sam nesrecna, a ti si me nemo posmatrao I tisinu sobe prenosio u nase misli nevidljivim putanjama kad ne bismo bili jedno u duhu. Znam da mislis da stojim na crti za koju ti mislis da je vreme… ali vreme, vreme mi krade sate..i san ce me prevariti a umesto mene..mesec ce te gledati… Uz misli upucene tebi ja tonem u neke modre dubine koje kriju uzdasima prosarane tajne. Ne znam…nista vise ne znam, ali jedno sigurno znam…nijedno ogledalo nece ocrtati tako dobro moj lik, kao kad stojim pred tobom… jer sve sto pozelim da ti prenesem vec se nalazi u dubinama nevesto maskiranim, ustreptalim zvezdanim odsjajem koji se nazire u tvojim ocima. Sta jos da kazem… sve znas. Cutim.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:41 pm

Eto tako Len....Spokojna sam, mirna i strpljiva.. Prepustena,sveznajuca,otkacena,lojalna,uplasena,i stidljiva, cak.
Posmatram iste stare stvari kako menjaju dimenziju, kao oni oblici u lava lampi. Tako bih volela da verujem u cuda.
I to me vise ne uznemirava vec raduje - stihovi, replike, crtezi, pisma. Uspavljuje me osećaj spokojstva i uljuljkuje ritmicnost tisine. Skidam cipele i sedam na drveni stepenik u stanu.Zamisljam da pijem slatku crnu kafu iza nekih polustaklenih vrata kroz koja vidis ko ti ide. Mozda je to tvoja veranda.Pored mene se na stepeniku sklupcao dan mazeci me po glavi. Ili je to tvoj mali crni vragolan. Gusi me strah, ali udisem poslednje mrvice moci sa dlana pa zazmurim da pronadjem sebe. Umorna sam od iznalazenja razloga za budjenje. Za preguravanje jos jednog dana. Za tusiranje, cekanje autobusa, nosenje kisobrana, placanje novina, zaradjivanje plate , ispijanje kafa sa komsinicama, za smeh, kozmeticara, frizera, nes kafu, novi film, staro drugarstvo…ma sve bih to zamenila…tom malom verandicom kroz koju mozes da vidis ko ti ide,za neslucajnost dodira nasih ruku dok smo naslonjeni na isti sto,za brojke koje se prekopiraju svaki put kad mi se pogled nadje na satu, za zatvaranje starih i otvaranje novih vrata, za stomacne leptire,za caroliju, istinu i zelje, za…tebe i mene. Plasim se reci nas, Jer je to vise i od cuda.

Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:41 pm

Opet je pocela kosava, a ja kao i Romi...ne volim ni kisu ni vetar...Medjutim secam se pre neku godinu, setamo tako, ruka u ruci...kroz nasu poznatu ulicu...i cujemo divnu muziku. Tri malena deteta, devojcica i dva decaka...sviraju virtuozno..dve violine i harmonika, stadosmo kao omadjijani...Ocima punih suza ,neverice,odusevljenja...stajasmo nemi...jos uvek sa rukom u ruci...Taj trenutak je takodje bio caroban. U tvojim ocima...toliko topline, neznosti,radosti, tuge...sve je pisalo i ogledalo se u njima.Tada cini mi se, jos vise te zavoleh...ne...tada stavih pecat na srce...sa imenom tvojim. A ti mi kazes....

"Magla je vani, i led je, i zima... Da te otpratim u tvoj ležaj? I dam poljubac za laku noc? Onako, prijateljski, u lice? A u snu slobodno sanjaj što zelis... Nisu još izmislili kaveze za snove."

Da...znam..znam mili znam ...prijateljski ces me poljubiti u lice za laku noc...a moji snovi...eh...pusti snovi...koji se nikada nece ostvariti, sem tamo gde im je mesto, u mom srcu,toliko su zeljni...i toliko sneni...ali pusti to...jer ja znam...da sve je ovo san... Samo san.

Ali i to znas mili moj Len...da ja sam optimista, i tvrdoglavo stvorenje, i da beskrajno verujem u sne,da verujem u cuda, da verujem u carobnjake, da....da...verujem u ljubav.
Laku noc, mili moj Len....Ves te ceka tamo...izmedju sna i jave, tamo gde se noc...granici sa jutrom...na jastuku...koji i dalje na tebe mirise.

Tvoja Ves.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:45 pm

Mili Len,

volim sneg. Volim ga dok pada, dok je sve belo i cisto, dok su noci svetle, narandzaste, od snega i ulicnog svetla. Volim da putujem nocu kad ima snega. Tada su noci posebno lepe. Ustvari, imam osecaj da je cele noci , u stvari zora…Postavljam sebi pitanja, dajem odgovore...zadovoljna sam...nisam zadovoljna... Pokusavam da razgovaram sa meni dragim ljudima. Pokusavam da razgovaram sa sobom. Imam hiljadu ideja, ali nemam volje da ih realizujem. A opet, ne mogu vise ni da ih drzim u glavi. Previse ih je, tesno im je. Nisam navikla da ne uradim ono sto zamislim. Nisam navikla ni da ne zamisljam. Nikad nisam pustala da me reka samo nosi. Uvek sam plivala, bas tamo gde sam htela, i stilom koji je meni odgovarao. Osecam da me voda ponovo zove. A opet.... nemam snage da zaronim ponovo. Voda je suvise hladna kada plivamo sami. Kada plivamo ne znajuci gde su obale. Kada obale nema…Sneg me smiruje dok ga gledam, a misli mi nemirne…kovitlaju kao pahulje na mnogo strana, sudaraju se, tope pre vremena, ali…ipak se polako spuste na tlo I formiraju beli tepih. Tepih mojih zelja, nadanja…ceznje..na kome ipak fale tragovi mojih stopa…uskoro I tvojih…eto…samo mi toliko treba da zaplivam ponovo….sa osmehom na usnama, sa sa rukom u tvojoj ruci…jer ipak…voda je suvise hladna kada plivamo sami….zar ne?
Tvoja Ves
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:45 pm

Dan...koji traje od juce...

Iza mojih koraka dosadasnjih, hiljade rima, uglavnom tuznih,srce puno dragih uspomena. On..mojAndjeo, svetlost,smisao, nedozivljeno do tada…i od tada. Susret, taj prvi susret ocima u sekundi, svetovi koji se prelamaju, najlepse i najneznije note, nebrojeni niz boja, nesto sto se recima ne moze opisati. Nesto na sta covek nema uticaj, cini mi se da je nebo slavilo tog trenutka…i dana. Ne, ne cini mi se, sigurna sam. Sve zelje su mi bile ispunjene u sekundi, sve je dobilo smisao…i poceo je dan. Dan prepun svetlosti,titraja i neznosti, u kojima se i dan danas kupam, kao u divnom vodopadu. Od tog dana nista se ne meri zemaljskim merama. Dan koji traje,dan kada je moj zivot ponovo dobio smisao. Kraj dana…ne postoji…samo ljubav. Cista, neopisiva…uostalom sve, sto cini moj zivot sada. I dan danas sam kao hipnotisana, samo ponekada dodjem sebi, tek da bih mu izgovorila da ga volim…brzo…da ne cuje bas… i tada, tada zamolim Gospoda da i na Zemlji potraje…ovaj savrseni dan…
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 3:12 pm

Nedostajes......ha, kao da to zavisi od mene...nista od mene ne zavisi...i kad ti se iz srca prospu sve one sjajne zvezdice upucene meni...koje marljivo skupljam u nasu kutiju snova...pa kao sada....kada kazem....nedostajes...otskrinem je malko, samo malko, kolko dusom da zvirnem, i udahnem...i da ne preteram, sto znas da umem.Ne moram ni reci ono sto mi dusa cuti, kad topla mi rec svakim stihom probija. Smesak tvoj ...ma sve znas...Len
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 3:17 pm

Kako da ga nazovem,da mu dam neko jedinstveno ime, jer je takvo i bilo njegovo pravo? Milo…drago ime.. Volela bih da mu dam pesničko ime, poput nekog od onih irskih junaka bezgranične hrabrosti koji su izgubili skoro sve bitke, ali nikada nisu izgubili dušu.

Probala sam nekoliko raznih imena za njega, ogledajući se
u mom unutrašnjem ogledalu… ne, ovo ne bi odgovaralo onom
njegovom besnom i tvrdoglavom izrazu kada bi mu se neko usprotivio;
ono drugo, opet, nije odgovaralo njegovom teškom koraku,ako bi duze hodao
kojim slucajem.

Kada je ušao u moj život, okitila sam ga brojnim nadimcima. Sada
mu, konačno, dodeljujem to ime koje lepo izgleda napisano,
a lepo zvuči i kada se izgovori, jer sada mogu da ležim kraj
njega samo u knjizi koju pokusavam upravo da pisem..On je moj Len…
To nije bez značaja, jer sam se umešala u povorku pisaca
koji su nastojali da na belom listu hartije opišu uživanja koja
se obično nazivaju putenim, ali koja vas ponekad snažno zgrabe
za srce. Otkrila sam, kao i mnogi od njih, a ponekad sam
morala i da priznam, takođe kao i mnogi drugi, da nisam u
stanju da opišem onaj prenos ljubavi, ono krajnje uživanje koje
čini vrhunac života i pokreće naša tela na način koji nismo sposobni
ni da zamislimo. Znam da rizikujem da zvučim smešno,
da moja izuzetna osećanja mogu potonuti u banalnost i da
svaka reč može da me izda, i da bude neubedljiva ili vulgarna,
slaba ili groteskna, a možda i prosto odbojna.
Kako imenovati, onako od srca, ta ukrštanja i preplitanja
svih osecanja kojima smo izlozeni…kada smo skupa…Len i ja…
U srcu te nosim….
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 1:27 pm

…Čovek se navikne na najneverovatnije stvari.Ali misli, njih nikad nisam uspela da sprečim da idu ka tebi.U mislima ja neprestano sa tobom razgovaram.Svakog dana. I pišem ti ta pisma duse. I pokušavam da čujem njegove imaginarne odgovore. U mislima nikad ni nismo prekinuli da razgovaramo. U mislima ja i dalje verujem da istom takvom snagom i tvoje misli idu ka meni svakodnevno.

I sreću se negde, na nekom tajnovitom mestu, onako kako smo se i mi stvarni uvek sretali. ..

…Umesto toga, mnogo je lepše da mislim na trenutak kada sam tebe videla prvi put.Tu scenu mogu da vrtim u mislima beskrajno mnogo puta, nikad mi neće dosaditi.Momenat koji nikome drugom na svetu, osim meni, ništa ne znači.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 1:28 pm

Nemam reci..ostale su negde zaglavljene u grlu..a i ruke nece da pisu slova...samo mi je suza drug..jedini.
I kako covek sebi da objasni da u jednom danu moze osetiti najvecu srecu i najvecu tugu...onu najdublju..kada se dusa rastaje od duha, kada volis iskreno, cisto,bezuslovno kao dete...kada pomislis da ces dotaci dugu... a u stvari tones na dno...
Jer iskrena ljubav nema srecan kraj,
ona jednostavno nema kraj....samo sto to necemo saznati nikada ni ti .... ni ja......

Ljubavi....
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 1:29 pm

I opet pisem ti..samo za tebe..reci same teku..i ulivaju se u reku...reku ljubavi ispisanu slovima..
Htela ..ne htela, hteo..ne hteo..ne zelim da se borim protiv sebe..prijas mi...kao ne zapaljena cigareta uz jutarnju kafu...odvikao si me od tog poroka...i zato ti hvala..prijas mi..kao zednom voda...kao rosa travi...ma mogla bih ovako od jutra do jutra..od veceri do veceri...svaki tren u danu.

Volecu te onako kako to ti zelis ali ne znam kako da ti to kazem,a da ne odes i ne nestanes i da vazduhom postanes, volecu te snagom hiljadu vetrova,jacinom i snagom bezbroj talasa morskih…
Samo nemoj postati penom i u dubine potonuti
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 1:29 pm

Evo ponovo citam tvoja pisma. Koliko samo neznosti u njima.
Sa koliko me topline obasipas! Ko zna cime sam to zasluzila i kada?
Cesto se pitam, cime se to uopste zasluzuju necije misli i sva dubina izrecenog?
Sva ta vidjenja iza svega, ispred svega, sve te razlicitosti?
Javi mi se zelja za novi svet. Pozelim sebe drugaciju, golu od uspomena, od godina, od svega...
I tebe u tom svetu od pre pocetaka, pre cvetanja, pre ogolelih grana na pocetku svih zima.
Pre vremena, ili izvan njega...
Pozelim da te pitam jesu li zelje vece od reci, osecas li da ti saljem vise od reci ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ovo smo mi, Ves i Len Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo smo mi, Ves i Len   Ovo smo mi, Ves i Len Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovo smo mi, Ves i Len
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljubav i snovi  :: LJUBAV I SNOVI :: Proza-
Skoči na: