Ljubav i snovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i snovi

Kućica od snova
 
PrijemGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» Zauvek Tvoj Len
Ljubav i snovi Icon_minitimePet Feb 26, 2021 10:54 pm od Ghost

» Hepy new year
Ljubav i snovi Icon_minitimePet Jan 01, 2021 5:47 pm od Ghost

» Nasa prica
Ljubav i snovi Icon_minitimeUto Avg 25, 2020 10:37 am od Ghost

» Mudrosti.....
Ljubav i snovi Icon_minitimePet Jul 24, 2020 12:55 pm od Ghost

» Poezija poznatih
Ljubav i snovi Icon_minitimeSub Jun 06, 2020 11:15 am od Ghost

» Pisano ljubavlju
Ljubav i snovi Icon_minitimeSub Jul 13, 2019 5:21 pm od Ghost

» Kako se osećam danas
Ljubav i snovi Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm od Ghost

» Ljubav u slici
Ljubav i snovi Icon_minitimePon Jun 17, 2019 5:21 pm od Ghost

» Ljubavna pisma
Ljubav i snovi Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm od Ghost

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
KalendarKalendar
Affiliates
free forum


 

 Ljubav i snovi

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:29 pm

Pred sami san je vreme koje najvise volim, vreme koje snazno vlada mojom energijom, umor zna da nestane kao rukom odnesen, hemija u mozgu je jaca od magije i bajke krecu svojim tokovima .Izmedju noci koja odlazi,izmedju dana koji dolazi, trenutak je trajao,dok ja tabanam putevima misli i osecanja. Polubudna snevam,brojim svoje pogresne korake.Trudim se da ne unistim magiju. U tom trenutku koji traje nastaju stihovi,skice za poneki crtez,prica. Ponoc je tako tiha,lagano tonem u san a misli mi plove onim tokovima gde budni nikako ne dospevaju.
Mesto gde lete zuti leptiri… Ti i ja.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:29 pm

Biti mladez na kozi, na tvojim grudima. Oziljak na unutrasnjoj strani tvoga bedra od ugriza jos neucinjenog,da te zelim dodirivati i ljubiti neprekidno, tonuti u jazovima tvojih strasti i izranjati iz njih okupana kapljicama savrsene beline. Spojiti dan, noc i dan, pa opet noc, dan i noc i spojiti se sa tobom u beskraj beskraja.
Paziti i sanjati, ne cineci nista odredjeno. I koliko god da ti napisem, znaj da to je samo delic onoga sto osecam koliko sam tvoja. Jer cutim da s tobom osetim potpunost. Neranjivost. Cutim da bih ti zedna ljubavi usne tvoje popila i sve njene preostale uzdahe udahnula. Zamisljam da te mislim, koracam i sanjam, vodim i drzim za ruku, sapucem, letim, da ti doticem vrat, klizim, disem te, isceljujem, trcim, propadam, molim se tebi, nestajem, rastem, izgovaram tvoje ime, razmisljam koliko te volim, koliko te veceras ....eh...ljubavi jedina..
volim...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:31 pm

Pitanja u nedogled. Hajde, hajde reci mi, je lĺ osecas ljubav. Srca u zavezljaju njenom,ramena u naramku neba prijatnosti, ruke u marami blizine zudnje. Lica u kosari srece. Grla stegnuta. Oci zacarane. Misli ostakljene, usne spojene u punocu neznosti. Sapate u noci - volim te suzo moja. Osecas li da sam ti se predala, tebi koga niko ne poznaje. I da ponovo danas u zudnji lebdim na neko svoje putovanje na jedrima svojih snovidjenja. Tebi ljubljeni moj.
Ljubav i snovi 4fb638318d745e587c6ee0d
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:34 pm

Topla i prepuna tebe. Ocarana sam. Nezna. Strastvena i tvoja. Nedostajes mi ljubavi...dan je predug bez tebe...mada si sve vreme sa mnom u mojim mislima...tu te pazim, mazim,ljubim, milujem....znam...da to osecas...znam...da sve moje misli, kao sada ove...dopiru do tebe...to je...ono cudo...cudo ljubavi,ceznje, zelje....ljubim te jedini...ljubim te mislima, ljubim te ocima, ljubim te usima......da znas...
i znas...i znam da znas... uvek cutanjem bi rekli sve, oci su govorile za nas, i to mi je najlepse od svega. Oci su ogledalo duse, a ja sam se ogledala u ocima tvojim. Boli me....sad.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:39 pm

Ljubav je u stvari pad... jer kada padas ti... zelim i ja padati sa tobom...
Sve u nadi da ce te manje boleti... svoju bol pri tome necu ni osecati,
nego cu ti u zadnjem vapaju pruziti svoju ruku, da te podignem.
Ljubav, to malo "cudesno nesto" sto nam je glavni izvor zivota
cesto se nalazi iza zida trnja i granja... Put do nje pronalaze samo najjaci
jer je mukotrpan, i cesto pun bola....

Pri svakom koraku osecam ubod trna u nozi... oziljci mi telo razaraju..
ali ja imam snage da to sve izdrzim.... zato, cekaj me usprkos ove sadasnje tame na strani svetlosti.... nase svetlosti....
A kad stanem jednog dana pred tebe kao krvavi ranjenik i bolnom suzom u oku ne ocekujem nista.... sem tvoje ruke umorne koja se lap cudesan san uz moju spaja. Nasa zajednicka jacina ce nas dovesti do stepena o kojem mnogi snivaju... mozda jos uvek traze... ali ne znaju uspesnu tajnu....

Tajna se krije izmedju brzog pokleknuca... zaborava... jacine...i prevazilazenja vlastitih umnih granica.
Jedan osecaj zrtvovanja i odricanja vlastitih prioriteta.
Jedan osecaj davanja bez sebicnog ocekivanja... kad stavimo pored svega ovog jednu liniju ispred sebe... zatvorit ce se ista... jer je samo nedostajalo jos nase ime, da se dopuni u jedan krug... koji nema kraja i nema pocetka....

Ljubav i snovi 17295690cq1
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:40 pm

Mili moj, pisem ti danas i pitam se da li osecas kako je neobican ovaj dan. Poetska, prepuna zudnje i strasti. Pitam se da li osecas kakav se ljubavni uzdah priprema da ispuni nasa zanesena pluca. Osecas li uzdahe jos nedisane sto drhte u grudima, trenutak odredjen da se prelomi nasa ljudskost i bozanski obuzme nas ocaj od zagrljaja? Osecas li nas susret. Nase poglede i zov dodira. Magnetizam koze i leprsavost ceznje...
Pokrete ruku i uzmak vrata. Reci na usnama i blizinu daha. Uzdahe i ceznju. Istomisljenost i preosetljivost. Kretnje talasa, nezna milovanja.
Svece miline. Beskrajne neznosti i duge poljupce. Zalazak tuge, strahova i sumnje, nepoverenja,kada me sve lomi, kad ljubomora...kao lisica samo izviri iz mojih misli i obuzme me na tren...a onda...ne dam se..ne dam joj da mi uprlja tebe..tvoju neznost...tvoje poljupce i uzdahe, slobodu nase ljubavi u svoj njenoj lepoti i sirini. Nasa predavanja. Vodopade neprolaznih primanja i davanja.Topline u pupcanim krugovima, leptirice u stomaku i slabost u kolenima.
Platna beline. Letove snovidjenja i zamisljanja. Tragove suza srece. Osecaj neprolaznosti i vecnosti. Propadanja u beskrajne dubine Ljubavi. Poverenja, odanosti jedno drugom kao zivot jake. Odjeke ljubavne carobne tisine.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:40 pm

Kako da odem, a pisala bih ti celu noc...? Ti znas...da iako ustajem rano, uvek zelim da ostanem bar jos pet minuta...jos...uz tebe. Laku ti noc zelim mili moj. U mislima cu te dozvati i nestasno gurnuti u nas krevet. Ususkacu te i leci cu pored tebe. Milovacu to drago lice, sapnucu ti koliko te volim. Govoricu ti kako si lep i nezan covek koga volim.

Saptacu ti nezno dok te ne prevari san.Masiracu ti nezno to tvoje umorno telo.Bar toliko da opustis misli...da se prepustis osecaju...neznosti i ljubavi. Tada cu ti poljubiti oci i pored tvog uzglavlja cekati jutro . A ti ces miran i opusten, ploviti svetovima ljubavi, svetovima smiraja, i prijatne opustenosti. Laku noc ljubavi moja, za sva vremena i za svetove. Veceras cu moliti za tebe, jer noc je prijatelj zaljubljenih... Molicu veceras mesec da te cuva, vetar da bude nezan sa tobom , a zvezdama cu govoriti koliko te volim. I ako se probudis u noci, oslusni i cuces vetar kako ti sapuce koliko te neizmerno volim. Ljubim te za laku noc mili, poljupcem dugim i neznim. Veceras cu moliti za nas voljeni moj, jer je noc prijatelj dvoje koji se vole. Oprosti mi ljubavi sto ti ne pisah veceras jer zelela sam da pretvorim sebe u tvoju pidzamu. Trenutak u kojem podrhtavam i mirisem, koji je uvek caroban i drukciji kao neponovljive slike stvaranja.
Laka ti noc....mili...jedini...ljubljeni moj...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:41 pm

Noc poprima oblik tvojih usana dok mazim se samocom, a u zamku mojih snova carujes ti dragi. Vrela sam bujica koja zapljuskuje tvoje sazvezdje. Dohvatam ispruzeno secanje i utapam zelje...

Slusam muziku ljubavi opijena zanosom pokrecem se taktom zelje i igrom dva delfina u kipucem moru pozude. Doticem ti san vrhom pogleda i prelivam sobom. Cujem pesmu zaboravljenih gorskih vila na prsima noci.
Dok ceznja mi je postala vodilja grlim te mislima, ljubim te dusom i pozelim da sam u tvojoj blizini.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:41 pm

Mili moj ovo su trenuci koji naprosto poprime tajnost, u kojima se u senkama sanjanog i polutami ceznje ucim kako u dusi pomaknuti jos jednu zavesu da je jos vise natopim tobom. To su trenuci koje ne umem da opisem, u kojima je tako lepo voleti te i verovati u jedva cujne i nevidljive otkucaje u grudima. Te pokrete srca od kojih je svaki i dah i uzdah, tvoj osmeh, a moj korak na stazi cekanja jednog od mnogih sanjanih i zeljenih susreta nasih. To su trenuci koje prizeljkujem, u kojima ti vilinske obrise dajem. Trenuci u kojima nam se usne dusa nasih u snovima spojise. Oprosti mi na mojoj slabosti u kojoj ponekad dopustam bolu da u svoj svojoj snazi sa mnom u srcu zanoci.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:42 pm

Mili moj ovo su trenuci koji naprosto poprime tajnost, u kojima se u senkama sanjanog i polutami ceznje ucim kako u dusi pomaknuti jos jednu zavesu da je jos vise natopim tobom. To su trenuci koje ne umem da opisem, u kojima je tako lepo voleti te i verovati u jedva cujne i nevidljive otkucaje u grudima. Te pokrete srca od kojih je svaki i dah i uzdah, tvoj osmeh, a moj korak na stazi cekanja jednog od mnogih sanjanih i zeljenih susreta nasih. To su trenuci koje prizeljkujem, u kojima ti vilinske obrise dajem. Trenuci u kojima nam se usne dusa nasih u snovima spojise. Oprosti mi na mojoj slabosti u kojoj ponekad dopustam bolu da u svoj svojoj snazi sa mnom u srcu zanoci.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:43 pm

Izvini sto ne umem da lazem kao svako normalan na svetu, sto sam smogla snage da ti kazem da volim te dusom celom. Izvini sto sad osecam ovu setu i treptaje ocnih kapaka pod oznojenim celom. Izvini sto sam zedj htela da ugasim milujuci usne tvoje zednim usnama mojim.
Izvini...ali to sam ja....
Mislila sam da ce mi manje nedostajati nasi susreti, a sada znam da to nije tako. Ne znam da li je tebi lakse …sigurno jeste, ali onda pomislim…zamisli da smo blizu,i da se susrecemo ..onako u prolazu svaki dan…kako bi to onda izgledalo? Cak i da mi odgovoris na to pitanje, bio bi to odgovor tvog trenutnog raspolozenja, u stvari..mislim da ni sam ne bi znao. Toliko sam mozda naucila o tebi. Bolje te cujem kada te samo osecam, ili te bolje osecam…kada te cujem…hmm.
Ponekad tako cekamo rec koja ce sve promeniti. Tragamo za njom, pokusavamo je naslutiti, sresti je nasumce i nekad su to cudna priznanja, nekad sokantne izjave, pa teski zaveti...pa presude.
Sve sam to od tebe cula, alĺ opet nista ne znam! Mozda zato jer niko nikada nije pronasao rec koja bi izbrisala ucinjeno. Ni ja je ne poznajem, ni ti je neces pronaci...Obecala sam da cu pronaci rec za tebe…onu koja opisuje u jednoj reci celo tvoje bice…ali tesko mi to ide..ti si jedinstven…ali..to nije ta..rec..savrsena koju ja zelim.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:43 pm

Zelim obruc oko nasih srca koji bi nas usmeravao, a ne zlostavljao. Ne zelim da te privucem blize nego sto to mozes da izdrzis. Niti zelim olabavljene niti, vlakna koja se sa strane odmotavaju ostavljajuci nam dovoljno uzeta da se obesimo.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 3:13 pm

Na jastuku tvoj san,moja kosa rasuta svuda po tebi, lice blazeno ti spava u zenicama mojim.

A samo dusa nestasno se poigrava.

U ruci tvoja ruka,toplinom sniva na dlanovima,disanje ucutkava sobni mir
u treperenju modre noći.

A samo dusa nestasno se poigrava

Oh samo da mi je da prodje ova noc....da se zavaram...da odlutam od same sebe...da zavaram misli...da slazem srce...Samo dusa nestasno se poigrava..
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 2:30 pm

Ti si moj melem za ranu, tvoje divne reci utehe i ljubavi mrvis u zlatni prah koji ja udisem punim plucima,a tek iskra u tvom oku…
Dragi, imam jedan dragulj u srcu, uvek se zarumeni kada se Tvoje ime spomene, zacrveni se…i kada Te moja dusa dodirne, kao da je
u meni vrelo, iz duse mi izvire i prokljuca kada Te molitvom poljubim i ovim pisanim recima okitim…Udahnuo si mi svoj miris zivota,
otvorio srce za moje nade,za zelje. Ti uteha si mojoj dusi, Ti postao si radost mog zivota…i ucinio kraj ovoj mojoj ljubavnoj susi, zato
si postao i ostao moja zivotna lepota,koju poseduje moja dusa. Krenula sam stazama koje me Tebi vode…necujno i tiho,korak po korak
ja praticu te…i kada ti nekada ponestane srece…ja cu ti je vratiti. Vraticu sjaj i iskru tvom oku, oku boje sna, jer dusa se mili radja na
rubu tvojih ociju. Ma reci mi, u ljudskim emocijama sta ima lepse, od ceznje, zelje,slutnje, mirisa, suza na obrazu,kapljica rose
na latici cveta, trzaj tela koje spava, drhtaj duse koja sanja…Znas…svi moji nemiri, moji snovi, ogoljena dusa moja pred tobom….sve je to ogrnuto plastom savesti…i uspela sam da zavaram zaborav, a da pri tome istovremeno nahranim ono sto mi zovemo dusom. I zato cu te ja uvek zvati Duhom…duse moje..

Eto...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 2:31 pm

Mili, zamisljam da je tvoje srce kao knjiga tvog oka i da u njoj upisujes sva osecanja koja mi pokazujes ali pazi dobro sta ces zapisati. Volela bih da sam i ja u njoj, da me naucis da snovi o prošlosti i buducnosti ne vode daleko, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.
Da pokusas da me zastitis od mog naivnog stava da u životu mora sve dobro proteći. Odavno znam da su teškoce, neuspesi i udarci stalni pratioci života - uz koje rastemo i zrimo. Oslobodi me straha da propuštam život. Ne daj mi ono što želim, vec ono što mi treba.Zelim nauciti umece malih koraka....koji ipak vode daleko...Pomalo me je zivot i zaostrio i ono sto zelim, ja
zelim i uradim, potrudi se, molim te, da mi dokazes da je ono sto zelim mozda i pogresno...jer ja osecanja pokazujem jace u odnosu na druge u slicnim situacijama, jednostavno takva sam... i molim te...cuvaj me
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 2:32 pm

Magija reci je cudo… koliko samo zavedu te umilne i tople reci. Koliko puta smo procitali…samo mi reci da sam jos tvoja…volis li me…rec….tako jaka,ali dodir,pokret,pogled je mnogo jaci. Ti ne mozes ni naslutiti kakvu istinsku srecu osecam,dok ti pisem pismo, u masti mi leti osmeh tvoj ali od svega radje bih te zagrlila i poljubila, bez i jedne jedine reci prenela bih ti u tom trenu najneznija osecanja.Za to nam …kako ti kazes one uopste nisu potrebne...cutimo se.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 9:33 pm

Ja...sam ostao zarobljen negdje na pola puta izmedu djeteta i covjeka.
izmedu djecaka i muskarca.
nekad davno, koracajuci sigurnim korakom prema naprijed, na tren sam zastao i pogledao u zvijezde. samo na tren. ali dovoljno da se ravna cesta prvo zavijuga kao marama na vjetru, a zatim joj neki lopov sa olovkom spretno doda jos jedan puteljak.
raskrizje...
i krivi odabir...
trazeci izlaz sa krive ceste zvijezde su naglo postale sve manje i udaljenije. ocajno, pokusao sam ih zagrabiti. privuci ih nazad sebi. ali moje ruke uhvatile su samo mrak koji se na njih hvatao kao paucina, klizeci sve dublje niz rukav.
a sa svakim korakom ulazio sam sve dublje.
grijesio sam.
jako puno.
toliko puno da je ona tanka linija koja dopusta ispravljanje greski ostala daleko iza mene. izgubljena u magli losih uspomena i zaljenja.
oprost...je otplovio.
a ono raskrizje ostalo predaleko iza...
previse sam vjerovao zvijezdama. i sanjao. toliko da sam zaboravio zivjeti.
kao i na pocetku, pred mnom je ostao samo jedan put. onaj pred mojim nogama. i mada znam da su njegovi rubovi okiceni malim trnovitim biljcicama, a nebo iznad njega okicen tamnim, sivim oblacima koji rasipaju svoje bijele iglice po svakom tko se nade ispod njih.
ulaze pod kozu, peku...
brisu sve lijepe snove koji su bili cuvani tamo nagdje u dubini srce i gase ih. na njihovo mjesto dolaze sjene...
i pretvaraju srce u nesto drugo.
u obican misic koji sluzi jedino da me potjera prema tom sljedecem bolnom koraku.
kao dijete, ne ucim na vlastitim greskama. i grijesim dalje...
hodajuci izmedu dva uska zida, jednostavno se ne mogu okrenuti i napraviti promjenu.
samo prema naprijed.
korak po korak...
nisam uspio odrasti.
ili sam odrasao prebrzo, dozivljavajuci samo one gorke trenutke koji su zauvijek ugasili snove onog djecaka koji sam nekad mozda bio.
neke stvari nikad nisam osjetio, nekih je bilo i vise nego dovoljno da se napuni to malo srce.
nosen takvim snovima, greska i zaljenje postali su nerazdvojni ljubavnici u mojim jutrima koja svicu sve tezim dahom...
-Nepoznati autor-
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:45 pm

…Vidis li kako ti se oci kupaju u boji mog kimona...mirises na najbolji jogurt u kojem jezikom lovim borovnice…hoces da se natjecemo tko ce ih vise izvaditi…nije vazno,vazno je da nam se jezici dotaknu…dodirni mi grudi,ovde levo ispod…osecas li kako srce kuca tvoje ime…osecas li kako me zelja obuzme u trenu I strast me pretvori u najvise tvoju,ne zelim biti svoja…
Menjaju se slike.Sve se menja osim nas dvoje... Imas kozu poput najfinije svile koja se krijumcari zabitim putevim preko brda. Imas ono sto me uznemiruje i dovodi uvek do tebe. Imas ljubav neuredno slozenu u svakom oku po pola tone za mene… A moja-u tebi do bola…I onda slika-ti I ja kraj stola,sveca se topi u seni tvoje lepote I poljubac gori u inat prepunog restorana I mali sitni kristali se otimaju,lete po tvojoj kosi… ONA JE REKLA…ljubicu te kao nijedna druga...veruj meni,mojoj dusi I telu…sad dodji,kuhat cu ti rucak..sedi I gledaj…kuhat cu ti gola…Bice to najeroticniji rucak,ljubavi moja…umak od strasti zamucen… Zelje rastu poput prolecnog cveca… I ljubim te...moze i bez rucka…moze I bez icega na tebi…samo ti.


Zeljko Krznaric
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:29 am

Ona je imala smede oci, on plave.
ona je imala plavu kosu, on smedu.
ona je voljela caj od mente, on kavu bez secera.
ona je mirisala na vaniliju, on na borove iglice.
ona je nosila narancasti sal, on kaput sa velikim kragnama.
ona je voljela ljeto i sunce na ledima, on zimu i hladan vjetar na licu.
ona je nosila vjetar u srcu, on u nogama.
ona je voljela sanjati, on je zivio u snovima.
ona je otvorenim ocima gledala svijet oko sebe, on je gledao crnu boju nakupljnu u praznom prostoru izmedu zvijezda.
ona je nosila bisere u dzepu, on kamencice.
ona je imala sve sto pozeli, on je samo zelio.
ona je trcala u susret zivotu, on je brojao korake prema zalasku sunca.
ona je znala sto je ljubav, on je poznao tugu.
ona je voljela njega.
on nju jos vise...
bili su ona rijec koja je jos malo ljepsa od savrseno. bili su bajka...
koja nikad nije prosla tu magicnu granicu izmedu proslog vremena i sadasnjosti.
zato jer je bajku i stvarnost nemoguce spojiti.
osim u snovima...
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimePon Jun 13, 2011 7:43 pm

Dotakla bih te...
Kao san...
Da smirim ti uzdah.

Ljubav i snovi 46790310

Ja poznajem ono što pokreće tvoje biće, ti poznaješ
ono što pokreće moje biće. Ono što pokreće moje i tvoje
biće to je želja za životom, za ljubavlju uzajamnoj.
Ja nalazim tebe u meni, ti nalaziš mene u tebi.
Ti i ja smo varijante jedno drugog. Kada se ugledamo
ne pitamo kako si, već kuda? Kuda idemo zajedno,
jer ljubav može postojati samo ako smo dva krila anđela.
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 1:13 pm

...sedim u tamnici zidanoj od tela mog
klesanoj umom mojim
sedim i placem,kao malo dete izgubljeno u naj tamnijoj noci
sam sa konfuznim,trsavim,mislima svojim
dusu mi paraju zvukovi vrata,koja se otvore kad god pomislim na spasenje svoje..
srce zastane na tren ..na svaki znak nade,da patnji je kraj

sedim sam u tamnici tela svog,jedrog,zdravog
sedim pgleda uprtog u olovne kapke sto dusi da vidi sunce ne daju
razne krugove pakla pronadjoh u sebi,kad trube djavolje se oglase
kad cujem kopita njegova strasna kako kamen pod njima u vecni prah drobe...kao da dolazi po dusu moju...
i onda... samo tajac...muk...svi zvuci kao da umru
srce zakuca,jace,jace,jace
suza olovo topi,i moja dusa kao da se ponovo u snu sna rodi
tamnicu u hram u trenu pretvori,oci sirom otvori dusa ne razgovetno nesto prozbori,srce...srce ranjeno,ponovo nekog iskreno voli...voliii....
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 12:36 pm

koliko god ja,veciti decak,blesav od snova,iizmaglica maste moje...
ma koliko bezao uvek me stignes..kao najveca tajna,kao najveci greh,kao strst,kao senka u podne.
udjes u mene ..nenadano,necujno..i obrazi mi gore,vetar mi latice mirisne ruze crvene,kao krv..raspe po glavi,po nosu...i osetim te ..mirisom koze tvoje,cujem srce tvoje na srcu mom..kuca u istom umornom,i prestravljenom taktu..osetim te usnama,sto se kao med lepe,drhtave od strasti,i slatkog straha neke neverice,svuda si po meni,i u meni...i oko mene...
nedas mi oci da otvorim,a kazes ,tiho decace,ne plasi se..ja sam samo ona..ona tvoja...znas ona jedina..ne plasi se..
i dok od srece,dah mi se gubi,ne znam dal me u snu ljubis,ili te u snu gubim...
otvaram oci,jos te na tren u zenice ociju vucice,milosne gledam..kao da te nesto molim...i kao da ce okean suza iz oka tvog poteci..i uvek nestajes kad pokusas vecnu tajnu mi reci...
ostajem sa bubnjevima srca mog,i mirisom tela tvog,mitskog ne stvarnog..i obecanjem..recicu ti tajnu..kad se budemo sreli...
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 11:36 am

....konacno si tu...stojimo zagrljeni u vakumu vremena...
zagrljeni tako jako i tako nezno da postajemo jedno..
koza nasih tela srasta u jedno...ruke su nam zapletene toliko jako da vise ne umemo da ih pomeramo..usne spojene prozdiru jedne druge..
sada znas ono sto reci sam hteo..a nisam umeo...jer rec ne postoji...
znas to sto osecas..i to samo ti i ja znamo..jer konacno smo se sreli u vakumu vremena,negde medju zvezdama,gde nebo plamti samo zbog i od nas...negde gde nasa energija je sunce ostalim planetama..sada su svi nemiri utihnuli,udavljeni su u strasti i ljubavi...vise se ne plasimo,jer se ne trazimo...tu smo u vakumu svetova koji se bezglavo mimoilaze,stojimo zagrljeni toliko jako,strasno da postajemo jedno!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimePon Jan 02, 2012 12:48 pm

hej nocas je vetar ludi pokusao da mi te ukrade...
da te odnese u tame daleke..
uplasio te je,ostricom svojum hladnom sto rebro tvoje kraj srca sece...

hej ne plasi se,ranu ti vidam poljupcem mednim...
vetar hladni zaustavljam,pogledom neznim,a tako smelim..
u narucju te drzim rukama silnim,od ljubavi vecne..
cuvam te mila,cuvam zvezdice moja jer ti u mojim venama kao zivot teces..
ne plasi se vetra,ni tame,ni zime..uvek sam tu samo za tebe ...
u saptatu neznom,dok odzvanja moje ime..
srce na dljanovima kao vatru nosim,hodim ka tebi ledom nogama bosim..
ne pogresivo znam gde si..u sapatu tmine cujem ime,tvoje ime...
ne plasi se,jer nikada nestati me nece,jer ja sam samo tvoj mali prasnjavi decak sazdan od mesecine zvezda i tvoje srece...
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitimeUto Jan 03, 2012 2:40 pm

imam jednu tajnu...
podeljenu na pola..jedimo mas dvoje znamo je celu..
recicu svima..
recicu oblacima da vicu na sav glas...
istinu jednu istinu svetu..
jedan covek,jedna zena polovine duse iste,kad se sretnu nikad vise ne rastavise se..stope se u jedno popnu na nebeski presto,u onajmrak sto radja njihov novi sjaj,njihovu zvezdu srecnu..
zato znajte,oblaci gromovima urlajte
jedno srce jedna dusa ,covek i zena to je vecna ljubav,ljubav za sva vremena.
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Sponsored content





Ljubav i snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubav i snovi   Ljubav i snovi Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubav i snovi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Poučne priče
» Govor duse
» Ljubav u slici

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljubav i snovi  :: LJUBAV I SNOVI :: Proza-
Skoči na: