Ljubav i snovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i snovi

Kućica od snova
 
PrijemGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» Zauvek Tvoj Len
Kako se osećam danas Icon_minitimePet Feb 26, 2021 10:54 pm od Ghost

» Hepy new year
Kako se osećam danas Icon_minitimePet Jan 01, 2021 5:47 pm od Ghost

» Nasa prica
Kako se osećam danas Icon_minitimeUto Avg 25, 2020 10:37 am od Ghost

» Mudrosti.....
Kako se osećam danas Icon_minitimePet Jul 24, 2020 12:55 pm od Ghost

» Poezija poznatih
Kako se osećam danas Icon_minitimeSub Jun 06, 2020 11:15 am od Ghost

» Pisano ljubavlju
Kako se osećam danas Icon_minitimeSub Jul 13, 2019 5:21 pm od Ghost

» Kako se osećam danas
Kako se osećam danas Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm od Ghost

» Ljubav u slici
Kako se osećam danas Icon_minitimePon Jun 17, 2019 5:21 pm od Ghost

» Ljubavna pisma
Kako se osećam danas Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm od Ghost

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
KalendarKalendar
Affiliates
free forum


 

 Kako se osećam danas

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 1:57 pm

Kako se osećam danas 162
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 8:53 pm

Kako se osećam danas Nedostaje

Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePet Jan 25, 2013 5:23 pm

Kako se osećam danas 48115411
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeNed Jan 27, 2013 12:44 pm

Kako se osećam danas 53143810
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeUto Mar 05, 2013 11:25 am

Ponekad mi vetar donese neki glas i natera me da verujem u bajku o jednoj vanvremenskoj ljubavi koja ruši granice i traži svoj spokoj u nekom vremenu koje tek dolazi. Uči me da budem strpljiva i hrabra, da nikad ne odustajem i ne uplašim se poraza. Najveći poraz bi bio okrenuti joj ledja jer znam da pobeći od sebe i nije neko rješenje. Jer, ljubav ne počiva u drugima, nju nosimo u sebi svako na svoj način, onako kako najbolje znamo. Čak i sada, posle toliko vremena naši se svetovi dodirnu i želje popnu visoko do zvezda. Ali smo još uvek okrenuti svako svom svetu, svako u svom vremenu, na istim stazama, u istoj igri strasti, na rubu provalije i čekamo…kad bi samo znali, šta ... Eto tako se osecam danas...a sutra, pa videcu...mozda sutra bude bolje...
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeSub Jun 22, 2013 8:44 pm

Boze Boze....

gde bas ja , od svih gresnih cigana...
da padnem na sitnim gresima

nedas mi je videti, 
i to od ruke ide ti , 
mora da je besposleno na nebesima....
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 10:06 am

I posle svega
stajacu tu, na steni,
uspravna
bela ce pena dopirati do mojih nogu
stajacu tu hiljadu godina
nasmejana
u cistom zlatu nakon olujnih noci
ponovo iskrsla iz pepela
usprkos bogovima i njima za ljubav
ne cekajuci nista, osim mozda tebe,
a ni tebe ne cekajuci.
Stajacu tu
Vecna
Nasmejana
Bozja
Da, s iskonom stopljena
kad nestanu vreme i prostor
patnja i bol
kad nestanu cak i secanja.
Reci mi, duso, po cemu cu te poznati
u buducoj vecnosti?
Po ocima možda.
Oh, nadam se da cu te poznati,
jedini na svetu,
barem na trenutak
pre nego sto sasvim potonem
ili se sasvim uzdignem.
Svejedno,
i more i nebo su plavi.
Rasprsena u milijarde kapljica
udarajuci u stene
sumecu, mozda, tvoje ime
osim ako mi bogovi i to ne uskrate
i daruju tamu zaborava.
Hoce li i u vecnosti biti, duso,
od svih imena
tvoje jedino ime?
Ne secati se niceg,
a u svemu biti
milost ili kazna,sta je?

Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePon Avg 19, 2013 10:19 am

Dogodi se tako – dva se bića sretnu…
Dogodi se da ulože i vreme i strpljenje u međusobno pripitomljavanje…
I krajičkom oka, izdaleka, i jasnim pogledom oči u oči Duše se počnu prelivati…
Poteknu i bujice reči, bogati, sadržajni razgovori o bitnim, večnim temama…
Vreme oskudno i izmrvljeno svakodnevnošću životnih obaveza…slapovi prijateljske blizine preliju se i preko krhkih posuda, u kojima nam je čuvati neprocenjivo blago prisnosti, i na sve koji se nađu u blizini, prijateljstvom blagoslovljenih bića…
Reč i govor prijateljstva rosa je što plodi suho tlo ovozemnosti…
No, kako „sve ima svoje vreme“, pa ima i „vreme govorenja“ i „vreme ćutanja“, tako i govor među srodnima dosegne puninu…
Kad Srca priđu dovoljno blizu, otkrije se da i nije mnoštvo reči i razgovora bilo ono što je prijatelje zbližilo…
Slap reči bio je samo povratak Izvoru, vraćanje u ćutnju, koja je zadnji izraz svake reči…
I pravim prijateljima često više ne treba ni razgovor, ni pismo, ni blizina, ni susretanje…
Duše su im nastanjene rečju koja govori u ćutnji…
Ćutnjom koja nadahnjuje njihov govor, pogled, suzu, stisak ruke, treptaj duha…
Godinama pokušavam govorenjem izgladiti nesporazume – među susedima, između znanaca i prijatelja, s’ detetom…
Godinama čeznem za rečju koja će me do kraja izreći, koja će me do kraja primiti u sebe…a ona izmiče, izmiče…
U ponekoj se reči prepoznam, za ponekom mi poleti Srce, poneka me zaboli do dna…
A Reč se smeši…
Bliska a neizreciva, žuđena a nedokučiva, posve nama predana a nedostupnim svetlom sakrivena…
Svaki joj se dan može prići malo bliže…
Postojano…
S poverenjem…ne žaleći vreme…
Posve blizu, vreme će dorasti do večnosti…
Poverenje do sigurnosti…
Čežnja do ispunjenja…
Reč do ćutnje…


Nostalgija
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePet Sep 06, 2013 11:32 am

Takve su, znate, osetljive osobe. Osete duplo, čuju ranije. Zato što tačno jedan korak ispred njih hoda njihova duša." - Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePet Sep 06, 2013 11:35 am

Nemam mnogo, ali ono što imam cini me srecnom. Na one koji me pokušavaju slomiti sitnim pakostima više se ne obazirem, nisu vredni da na njih trošim svoje misli. Ne trujem sebe zlobom, vec uživam u malim ljudskim radostima. Umem da volim i ne stidim se da to pokažem, umem da se radujem tudoj sreci od srca, ali razumem i tude brige. Hvala životu za sve što mi je dao, a za ono što je uzeo,
preživela sam.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeČet Sep 12, 2013 10:00 am

Sinoc je padala kisa…
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePon Maj 18, 2015 8:54 am

Obecala sam ti,da me nikada neces zaboraviti.Obecala sam ti da ces me u svakoj drugoj zeni traziti.Jer zasto sluze uspomene?Da bi se setio moga osmeha,moje srece i moje tuge.Da bi se setio najlepseg poljupca,moje haljine raskopcane i ponekog ludila koji nije imao objasnjenja.
Nasu ljubav sam ispisivala,onako kako si ti zeleo da citas,a ne kako sam je ja pisala.
Ne,necu plakati,samo svaki nas sledeci susret bi bio susret tuznih pogleda.A nijedno od nas nikada nije voleo tugu,jos manje patetiku.Umeli smo tako dobro da se hrabrimo u ovoj cudnoj tisini koja nas je okruzivala.U ovom nemanju nas.Sigurna sam da ces me pamtiti,jer ja nisam obicna zena,ja sam ono veliko dete koje nikada nece odrasti...koja ce ti ceo zivot nedostajati.Jer smo umeli uvek da se tako dobro razumemo,cak i u ovom trenutku mimoilazenja.

Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePon Okt 12, 2015 2:51 pm

Koja je razlika izmedju -Svidjas mi se i Volim te

Buda je na to divno odgovorio
"Kada Vam se cvet svidja, samo ga uberete,ali kada cvet volite, svakodnevno ga zalivate"!
Onaj koji ovo razume, razume i zivot...
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePet Jan 15, 2016 11:20 am

Pre nekog vremena ,  ima jedno tri meseca, a bas sam bila u guzvi unoseci drva za zimu, dobih ovakvu poruku…

“mozes li danas ili sutra da dodes“-

Prvo se ziva nacudih,ko je to,sta je ovo? Ko da dodje? Gde da dodje? U koje vreme da dodje? Zasto da dodje? Nista mi nije bilo jasno...i  evo posle dosta vremena opet uzeh da je procitam i malo izanaliziram.
Poruka pocinje malim slovom...ali ajde nema veze rekoh. Pa nesto razmisljam , koliko je prazna ova recenica...npr. ako nekoga nisi dugo video onda bi poruka trebala da pocne sa Kako si?, pa na primer Sta radis?, pa Ima li nesto novo? A ako doticnu osobu zelis jos da vidis, onda bi mozda bilo dobro napisati.: Sve vreme mislim o tebi...o nama! Pa na primer Nedostajes mi i tako to. Pa onda opet pogledam u ispisanu poruku trazeci bar zrno...nedostajanja?,ceznje?, ljubavi?....ne...ne nadjoh nista od toga. Cak nisam nasla u toj recenici ni molbu, ni zapoved...samo prazna slova...  I tako razmisljam, gde nestade onaj covek koji  me je privukao lepom pisanom reci...bistrom kao potocic. Gde je nestala sva ona neznost, ili to uopste nije postojalo...pa ga zato i nema, a ono sto nema, ne moze ni da ne dostaje! Ma ne...mora da je greska! Nije ta poruka poslata meni...mozda je poslata nekom drugom, pa je zalutala. Ma da, to je to!!!  Sad mi je lakse!
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeUto Feb 02, 2016 10:23 am

I dođe tako dan
I dođe tako dan, kada
osmjeh napusti lice
Srce utiša otkucaje
Oči prekriju, teški kapci
I mozgom ti curi, život cijeli
Mudrost ,neku novu stekneš
Kaješ se za ono što si činio
Ali i za ono, što činio nisi

Dođe opet, drugi dan
A ti, pun razumjevanja
Za sebe, za druge i one treće
Što i ne znaš ko su
I oproštaj tražiš
I tražiš sreću i smiješ se
Jer ljudi smo, griješimo
I opraštaš sebi i njima

A onda, opet te uhvati tuga
Čini se, nigdje joj kraja nema
Jer osjećaš, u srcu u duši
Nešto se loše sprema
I ponovo, osmjeh se gubi
U očima, kiša obraze ljubi
Sam si na svijetu, kao list
Što vjetar kroz polje nosi

Prijatelji se, pred očima tope
Kao sladoled, na julskom danu
A ti pretačeš sreću u tugu
Proljeće u jesen, svjetlo u tamu
I shvatiš u trenu, proći će sve
Bićeš samo sjećanje jednom
I to je sve, jer život je otkao
Poslednje redove priče te.

Autorka: Slavica Garić
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeNed Apr 17, 2016 3:42 pm

Pre neki dan sam prvi put prešao Pupinov most na putu prema Pančevu i tom prilikom na obilaznici negde oko Borče me je pretekao jedan kombi . I tu ništa zaista ne bi bilo čudno da na tom kombiju nije pisalo "Soul " . Slučajnost ???
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeUto Apr 19, 2016 8:42 am

Мораш прво да се отмеш, Да те сви изгубе, Нико Да те нема, мораш од сваког да одеш, и да себи опростиш што си отишао, што те нигде нема, сто ниси Тамо где си потребан, мораш да одеш и да будеш сам, и да видиш ко си, и онда себи да опростиш што си то што јеси, и да опростиш себи што ниси све оно што си желео дa будеш, па тек онда да се вратиш, да се ДАШ онима који су ти опростили што си отишао, који су ти опростили што ниси оно што су они хтели да постанеш и да су Те прихватили онаквог какав си сада.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeUto Sep 13, 2016 8:23 am

KLUB ISKRENIH

komentari 1 - 4 od ukupno 4 1
STA JE ZA VAS DUSA?


tijara




Pozelela sam ovde sa vama nesto da podelim,da vam ispricam jednu..ne mogu da kazem pricu, jer to nije prica,bice ali tek kad ja ne budem postojala..do tada cu je ispisivati.Znaci nije prica,ne mogu da kazem ni da je dogadjaj..cini mi se isprljacu je..pre bih rekla da je to dozivljaj duse..da tako cu je nazvati.Dusa je usko povezana sa iskrenoscu,sa ljubavlju,sa neznoscu kada nekoga volimo,pa i sa mrznjom.Sta je to dusa? Stari Egipcani su imali Boga Ozirisa koji bi na vagi merio dusu- na jedan tas bi stavio dusu pokojnika a na drugi perce..eee,ako je dusa teza od perceta,onda je taj covek mnogo gresio, ali ako je laksa..onda je bezgresan.A moj dozivljaj duse koji cu sigurno podeliti sa vama, napisacu...samo malo da smognem snage...Hvala


Postavljeno: Sreda, 16 April, 2008 18:10:59








tijara




Evo da pomognem, da zapocnem ako ste raspolozeni za ovu temu..

Bogom stvorena i Bogom hranjena,jedinstvena,razvoju podlozna i besmrtna ljudska dusa.
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePon Okt 02, 2017 11:21 pm

Kako se osećam danas 10422410
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeSub Okt 21, 2017 11:24 am

I kao što draga melodija predivno zvuči na različitim instrumentima, tako i reči, kako god da se izgovaraju, imaju isto značenje. Volim te, pomozi mi, praznik, hvala, izvoli, snovi... Te i sve druge reči jednake su u svojoj suštini, na svim jezicima sveta. Tako je i sa ostalim različitostima. I nije naše da od razlika pravimo rovove, već od sličnosti mostove.
Nazad na vrh Ići dole
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeSre Jun 27, 2018 9:15 am

BY INGRID

Danas sam ponovno puna. I sretna. Ali nekako drugačije sretna. Bolje sretna. Rekla bih to ovako, svladala sam umijeće vlastitog samozavaravanja, vlastite potrebe da na pozlaćenom tanjuru neprestano ljudima serviram sebe. Gdje i kada god stignem. Eh, da mi je netko prije nekoliko godina rekao da bi se od one hihotave, nesigurne, glasne i prgave djevojke koga je zbog toga jer još nije znala tko je, i koja je ljude oko sebe davila svojim sumnjama i filozofijama mogla, kada bi to željela, pretvoriti u mirnu ženu koja nikoga više ne pokušava uvjeriti u ništa, i koja više nikoga ne davi sobom, (ne računajući svoje ukućane ) rekla bih mu da je lud.

Punoća života dolazi kada shvatiš da nisi lud ako nemaš potrebu podvaljivati svoj životni put kao jedini ispravan. Punoća duše dolazi kada se prestaneš ispunjavati praznim stvarima, praznim ljudima i nadasve praznim pričama. Punoća srca dolazi kada se okružiš ljudima koji se ne boje biti prazni. Sve ostalo je čini mi se, nekako smiješno i isprazno.
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Вече   Kako se osećam danas Icon_minitimePet Jun 07, 2019 12:15 am

Дивно је вечерас.
Седим сам у брвнарици препуној тишине и спремам се на спавање после прилично досадног дана.
Отварам прозор спаваће собе а отуд ме запљусне мирис покошене траве и галама хорде зрикаваца . . . то ми даје инспирацију да се вратим за лаптоп и поделим доживљај с неким ко ће схватити лепоту момента . Лаку ноћ њене снене очи .
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimePon Jun 17, 2019 11:22 pm

Zivot je jedan, tako kazu...a ja kazem da je svaki prozivljeni dan...zivot!
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm

Kako se osećam danas 65110810
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Sponsored content





Kako se osećam danas Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se osećam danas   Kako se osećam danas Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako se osećam danas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljubav i snovi  :: LJUBAV I SNOVI :: Moja duša-
Skoči na: