Ljubav i snovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i snovi

Kućica od snova
 
PrijemGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» Zauvek Tvoj Len
Ljubavna pisma  Icon_minitimePet Feb 26, 2021 10:54 pm od Ghost

» Hepy new year
Ljubavna pisma  Icon_minitimePet Jan 01, 2021 5:47 pm od Ghost

» Nasa prica
Ljubavna pisma  Icon_minitimeUto Avg 25, 2020 10:37 am od Ghost

» Mudrosti.....
Ljubavna pisma  Icon_minitimePet Jul 24, 2020 12:55 pm od Ghost

» Poezija poznatih
Ljubavna pisma  Icon_minitimeSub Jun 06, 2020 11:15 am od Ghost

» Pisano ljubavlju
Ljubavna pisma  Icon_minitimeSub Jul 13, 2019 5:21 pm od Ghost

» Kako se osećam danas
Ljubavna pisma  Icon_minitimeNed Jun 23, 2019 6:57 pm od Ghost

» Ljubav u slici
Ljubavna pisma  Icon_minitimePon Jun 17, 2019 5:21 pm od Ghost

» Ljubavna pisma
Ljubavna pisma  Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm od Ghost

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
KalendarKalendar
Affiliates
free forum


 

 Ljubavna pisma

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimePet Dec 25, 2015 2:40 am

"Bože, kako si mi se učinila lepom, one nedjelje, u ljubičastoj haljini. Oh, kako si snažno pogodila sva moja maštanja! Zašto si toliko tražila da ti kažem ono što sam hteo da ti izrazim samo pogledom? Misli te vrste gube riječima. Htio bi da predam iz duše u dušu plamenima jedan pogled! A sada, moja obožavana, ma što ti pisao gonjen vremenom tužan ili veseo, znaj da u mojoj duši postoji beskrajna ljubav, da ti ispunjavaš moje srce i moj život, da ništa neće izmjeniti tu ljubav iako je uvijek dobro ne izrazim; da će cvjetati sve ljepša, novija, ljupkija, jer je to prava ljubav a istinska ljubav stalno raste. Ti si moja snaga, ti to vidiš."

Onore De Balzak, Evelini Hanskoj
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimeNed Jan 17, 2016 4:51 pm

Možda nikada nećeš pročitati moje pismo, možda zaluta na putu do tebe ili ga odbaciš poput neželjene pošte, ali ja ipak nastavljam da nižem redove koji će me, osećam to, zauvek osloboditi zarobljenih sećanja.

Po stoti put ostavljam olovku i papir, uzimam mobilni i besomučno kucam poruke koje ti nikada neću poslati. I nisam ti nikad vise poslao poruku . Znaš li zašto? Zato što u tih nekoliko rečenica ne mogu stati sva moja osećanja. Ne mogu ih ni izgovoriti,  zato ponovo odlažem telefon i, kao nekada davno, uzimam list papira koji može da istrpi sve jade ovog sveta.

Mislim da smo oboje bili svesni nesreće koju ćemo naneti drugim ljudima još prvi put kada smo se sreli, ali to nas nije sprečilo da budemo zajedno. Od prvog poljupca probudila se neka strast među nama koja nije mogla tako lako da se ugasi.

Zauvek ću pamtiti tvoj dodir na mom telu, poljupce u kosi i šaputanja koja si mi poklonila.

Ostalo je tako malo od života, možda još par uspomena . . .
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimeSre Feb 03, 2016 2:12 am

Otišla si i ostavila me sa gomilom pitanja bez odgovora. Prošle godine u ovo doba pitao sam se čime sam zasluzio toliku sreću, tebe…

S tobom sam zavoleo novembar, zavoleo kišu, zavoleo čak i zimu… U tvojim crnim očima pronašao sam svetlost koja mi je trebala.

Govorila si da me voliš najviše na svetu, da te jedino ja nasmejem do suza, da sam tvoje sve i da nikada nećes otići, jer ne možeš zamisliti ni jedan dan bez mene. Osećaj da nekom pripadaš i da taj neko pripada tebi, teško je opisati. Tako nešto dešava se jednom u životu i nikada više, u to sam potpuno siguran.

Bili smo daleko, a opet tako blizu. Osećali smo jedno drugo toliko da smo počinjali pevati istu pesmu u isto vreme. Imao sam taj čuveni oklop koji verovatno imaju svi rakovi. Ipak, pred tobom, taj oklop se prosto topio.Sećaš se kada smo pričali o vernosti, kako sam ti rekao da dok sam s nekim, ja nikada ne bih varao. Zasmetalo ti je to dok. Delovalo ti je kao da naša ljubav ima rok trajanja. Više si volela reč zauviek. A ja sam nekako zazirao od tog zauvek, valjda da nešto ne izbaksuziram. Ipak, vidiš, moje dok je ispalo više od tvog zauvek.Pitam se da li uopšte znaš razlog zbog kojeg si me se odrekla. Ja ne znam ili ga bar nisam svestan. Razumeo bih da sam te izdao ili da si me ti izdala, ali to se nije dogodilo. Možda jednostavno nisi verovala meni i u mene.

Mene su ljudi na raznim poljima, na razne načine uspevali da povrede, ali sam tebi verovao. Uprkos godinama, ja sam ipak sanjar, nepopravljivi idealista, neko ko veruje da je ljubav dovoljna da prevaziđe sve prepreke i daljinu. Sećaš se kad si rekla da nas ljudi ne mogu razdvojiti, niko osim nas samih. Bila si u pravu. Samo što si ti verovatno mislila da ću ja biti taj koji će odustati.

Dugi su ovi dani, predugi… Večeri jednako teške kao jutra. Čak i sad bacam pogled ka telefonu, čekajući poruku. Živim sa jednom polovinom srca. Druga je kod tebe…
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimePon Okt 02, 2017 11:12 pm

Ljubavna pisma  Pisimi10
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Soul
Admin
Soul


Broj poruka : 1071
Datum upisa : 12.01.2010
Godina : 62
Lokacija : Negde izmedju sna i jave

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimeSub Okt 21, 2017 11:30 am

U fazi sam života kada shvatam da mogu sve što hoću. Zanimljivo je, međutim, da se uporedo sa rastom tog saznanja smanjuju moje potrebe. Sve je više onoga što neću. Izgleda da je tajna u oslobađanju, a ne u vezivanju; u davanju, a ne u uzimanju; u posmatranju, a ne u svojatanju... Pustiš i sve pusti tebe. I trajemo tako svet i ja u međusobnom divljenju, bez želje da se nažuljamo lancem bilo kakvog odnosa...
Nazad na vrh Ići dole
Ghost
Admin
Ghost


Broj poruka : 425
Datum upisa : 12.01.2010

Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitimePon Jun 17, 2019 2:48 pm

Znam da sam ti trebala reci, jer ti si moje nepismeno sto ne ume citati iz ociju , ni onda kad je sve ocigledno, jasno kao dan, ti nisi video svu ljubav koju sam pogledima poslala, njeznim dodirima, postupcima, nepismeno moje, srce sam ti poklonila....
Trazio si reci, evo, samo za tebe pisem, necu ti reci da sam te zavolela svim srcem, ne bi bilo ispravno, reci cu jasnije, da me razumes, zavoleh te celim svojim bicem , srcem, dusom , umom, mislima....
Razumes li sad, sad kad sam te opismenila, razumes li sta mi znace trenuci s tobom , i koliko me muce ova nedostajanja, kad nisi tu, kad smo razdvojeni, i koliko mi fali tvoja toplina u dugim nocima, tvoje rame na kojem sam uvek slatko sanjala....
Nepismeno moje, nedostajes mi u svim sekundama i minutama, a dani, dani ko godine, nikad im kraja, nedostajes za smeh, za radost, za budjenja , cutanja....
I ne znas kako kafa ima poseban ukus kad se pije u dvoje, dok preko stola gledamo jedno u drugo i u tisini razmenjujemo nasa cutanja, i kafa je gorka bez tebe , opora, ne mirise vise onako , kad smo ju pili zajedno u ranu zoru, u svitanja...
Nedostajes , nepismeno moje, nedostaje mi tvoje prisustvo , dah, pogled, pokret, znas da su ovi zidovi pusti, otkako si otisao, ostala su samo cutanja , zelje, nadanja, i cekanja na neko bolje vreme, neke bolje zelje, neka nova nadanja...
Nepismeno moje, razumes li sad, sta sam ti govorila pogledima, poljupcima, zagrljajima, razumes li sad ovo moje tmurno raspolozenje , moja cutanja, razumes li koliko je tebe ovde ostalo, koliko tebe sam u sebe udahnula?
Nepismeno moje, razumes li koliko sam te zavolela...?
Dana Benic
Nazad na vrh Ići dole
https://duhidusa.serbianforum.info
Sponsored content





Ljubavna pisma  Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubavna pisma    Ljubavna pisma  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubavna pisma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljubav i snovi  :: LJUBAV I SNOVI :: Ljubav-
Skoči na: